< AKTUALNOŚCI

18 lutego 2017

Senator Adam Gawęda gościł na meczu PlusLigi, w którym rywalizowała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i GKS Katowice. Dwudzieste zwycięstwo w tegorocznej PlusLidze zdobyła drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywając 3:0 z GKS-em Katowice. Senator Gawęda bacznie obserwował zaciętą walkę rywali. Zwycięstwo nie było łatwe, ponieważ każda z drużyn to utalentowani gracze, którzy chcieli osiągnąć sukces za wszelką cenę. Pierwszy set prognozował zwycięstwo drużyny Piotra Gruszki, ponieważ to oni przez większość czasu byli na prowadzeniu stosując mocny blok i ostre ataki. Pod koniec seta ZAKSA wyrównała wynik i wyszła na prowadzenie kończąc 30:28. W drugim secie katowicki beniaminek i drużyna Ferdinanda de Girogiego prowadzili grę punkt za punkt, co zakończyło się drugą zwycięską piłką setową ZAKSY dającą wynik 32:30. Ostatni, trzeci set był pełen napięcia i nerwów. Obie drużyny prezentowały się świetnie, konsekwentnie zdobywając punkt za punktem. Ostra rywalizacja dała końcowy wynik 31:29, który wywalczyła ZAKSA mocnym blokiem.

Podczas spotkania odbyła się oficjalna prezentacja drużyn dziewcząt i chłopców z naszego regionu, którzy wywalczyli prawo do udziału w Mistrzostwach Świata Szkół w Siatkówce Plażowej. Mistrzostwa mają odbyć się w dniach od 27 maja do 3 czerwca w Papeete (Polinezja Francuska). Do udziału w rozgrywkach została zgłoszona 11-osobowa Delegacja Reprezentacji Polski, w której skład wchodzą drużyny Mistrzów Polski Gimnazjady’2016: dziewczęta Natalia Ciesielska, Martyna Cholewa i Zofia Człowiek z trenerem Ewą Ciesielską oraz chłopców: Beniamin Granieczny z Czernicy, Jakub Bugajski z Radlina i Wojciech Szwed z Raciborza. Chłopców trenuje Marek Przybyszewski z Wodzisławia Śląskiego.

Nasz Senator mocno wierzy w sukces naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata i tym samym pokłada głębokie nadzieje, że lokalne władze i organizacje umożliwią młodym spełnienie marzeń.

Nasza regionalna młodzież pojedzie na Mistrzostwa Świata?